Kordoni i Patch-it

  • ST Single Mode Patch Cord

    Kordoni patch i modës së vetme ST

    Ky kordon patch i modalitetit të vetëm ST është një nga lidhësit e serive MT. Ferrotullat e serisë përdorin dy vrima udhëzuese me një diametër në faqen e skajshme të trapit dhe kunjën udhëzuese për lidhje precize. Përveç kësaj, mund të përpunohet për të prodhuar forma të ndryshme kërcyesish. Dizajni kompakt i lidhësit lejon kërcyesin të ketë një numër të madh të bërthamave dhe një madhësi të vogël. Nga ana tjetër, kjo kordon patch i mënyrës së vetme ST mund të përdoret gjerësisht në mjedise të linjës me fibër optike të integruar me dendësi të lartë ...
  • Single Mode To Multimode Fiber Patch Cord

    Modaliteti i vetëm në kordonin patch me fibra multimode

    Kjo mënyrë e vetme në kordonin patch me fibra multimode është projektuar posaçërisht për të bërë kordonë patch nga pajisja në lidhjen e kabllove me fibra optike. Kjo shtresë më e trashë mbrojtëse zakonisht përdoret për lidhjen midis marrësit optik dhe kutisë së terminalit. Krahasuar me kordonin e zakonshëm në treg, kordoni ynë i modës në kordonin patch me fibra multimode është i pajisur me avantazhin e përsëritshmërisë së mirë, performancën e mirë të ndërprerësit dhe stabilitetin e mirë të temperaturës. Nga ana tjetër, ajo gjithashtu reali ...
  • SC to SC Single Mode Patch Cord

    Kordoni patch i modalitetit të vetëm SC në SC

    Ky kordon patch i modalitetit të vetëm SC në SC përmban dy vrima udhëzuese me një diametër në faqen e skajshme të hekurit dhe kunjën udhëzuese për lidhje precize. Reallyshtë me të vërtetë e lehtë për instalim dhe nuk ka ndonjë nevojë të veçantë për mirëmbajtje. Përveç kësaj, mund të përpunohet për të prodhuar forma të ndryshme të kërcyesve MPO. E pajisur me proces të avancuar, kordoni ynë i bashkimit SC në SC mund të përdoret gjerësisht në mjedise të integruara me dendësi të lartë të linjës me fibra optike në procesin e instalimeve elektrike, duke siguruar funksionimin me shpejtësi të lartë. O ...
  • SC to LC Single Mode Patch Cord

    Kordoni patch i modalitetit të vetëm SC në LC

    Ky kordon patch i modalitetit të vetëm SC në LC është i lidhur me sistemin e transmetimit optik, i cili realizon funksionin e komunikimit përmes bashkimit optik dhe nuk ka asgjë në formatin e kodimit të sinjalit. Krahasuar me kordonin e zakonshëm në treg, kordoni ynë patch SC me LC ka përparësitë e sigurimit të transmetimit të të dhënave me vonesë ultra të ultë dhe mbështetjen e një voltazhi ultra të gjerë të furnizimit me energji elektrike. E pajisur me mbrojtje të shkëlqyeshme të energjisë dhe ndërprerje automatike, mbështet një ult ...
  • MTRJ to MTRJ Fiber Optic Patch Cord

    MTRJ te MTRJ Fibri Optik Fibri Optik

    Ky kordon patch MTRJ në MTRJ është i pajisur me strukturë mbrojtëse, e cila realizon funksionin për të parandaluar dëmtimin e mjedisit përreth në fibra optike, të tilla si uji, zjarri, goditja elektrike, etj. Qendra është bërthama qelqi që transmeton dritën. Në një fibër multimode, bërthama ka një diametër, i cili është përafërsisht i barabartë me trashësinë e qimeve të njeriut. Bërthama e fibrës në një mënyrë të vetme ka një diametër. Pjesa e jashtme e bërthamës është e rrethuar nga një zarf qelqi që ka një indeks më të ulët të ...
  • LC to LC Single Mode Fiber Patch Cord

    Kordoni patch i fibrave me një modalitet LC në LC

    Ky kordon patch me fibra me një modalitet LC në LC mund të jetë një strukturë ideale për lidhjen e kornizës së shpërndarjes së fibrave optike dhe prizës së informacionit optik në çelës, lidhjen midis çelsave, lidhjen midis çelësit dhe kompjuterit dhe lidhjen midis priza e informacionit optik dhe kompjuteri. E pajisur me performancë të lartë, kordoni i patchit me fibra LC në LC mund të zbatohet në nënsistemin e menaxhimit. Për shkak të madhësisë së duhur dhe peshës së lehtë, ...
  • LC Single Mode Fiber Optic Patch Cord

    Kabllo patch me fibra optike me një modë të vetme

    Ky kordon patch i modalitetit të vetëm LC është veçanërisht i përshtatshëm për mjedise të patch-eve me dendësi të lartë. Krahasuar me kordonin e zakonshëm në treg, ky kordon është i pajisur me lidhës ultra të vogël, i cili kursen më shumë hapësirë ​​krahasuar me kërcyesin kabllor normal pa ndikuar në tërheqje. Dhe mbështjellësi në bishtin e lidhësit miniaturë është më i shkurtër se mbështjellësi bishtor i lidhësit LC, i cili kursen më shumë hapësirë ​​për menaxhimin e kabinetit. Për shkak të performancës së lartë, kordoni ynë i patch-it në modalitetin e vetëm LC ka një ...
  • FC Single Mode Patch Cord

    Kordoni Patch i Modës Single FC

    · Takohet me EIA / TIA 604-2 me hekur qeramik për rrjetet e kabllove me shpejtësi të lartë. · Kabllo e shtypur ndihmon në sqarimin dhe njohjen e kabllove të ndryshme. · Zirconia Ceramic Ferrule Optimum IL dhe RL. · Kablloja e fibrave të pandjeshme të përkuljes tregon një performancë të shkëlqyeshme në rezistencën. · Paketa e kartonit K = K siguron mbrojtje maksimale për artikujt tuaj. Specifikimi Lidhës FC me xhaketë FC OD 1.6 / 1.8 / 2.0 / 3.0 mm Mënyra e Fibrës 9 / 125μm Ngjyra e xhaketës Ngjyra e verdhë Lustrim APC në APC Xhaketë Materiali PVC (OFNR), OFN ...
  • ST to ST OM3 Duplex Patch Cord

    Kordoni patch dyfishtë ST në ST OM3

    · Takohet me EIA / TIA 604-2 me hekur qeramik për rrjetet e kabllove me shpejtësi të lartë. · Kabllo e shtypur ndihmon në sqarimin dhe njohjen e kabllove të ndryshme. · Zirconia Ceramic Ferrule Optimum IL dhe RL. · Kablloja e fibrave të pandjeshme të përkuljes tregon një performancë të shkëlqyeshme në rezistencën. · Paketa e kartonit K = K siguron mbrojtje maksimale për artikujt tuaj. Specifikuesi Lidhës ST me ST Xhaketë OD 1.2 / 1.6 / 2.0 / 3.0mm Modaliteti i Fibrës 50 / 125μm Xhaketë OM3 Ngjyra Aqua Lustrim UPC në UPC Xhaketë Materiali PVC (OFNR), OFNP, LSZH Vendosja ...
  • SC to SC OM4 Duplex Patch Cord

    Kordon patch dyfishtë SC në SC

    · Takohet me EIA / TIA 604-2 me hekur qeramik për rrjetet e kabllove me shpejtësi të lartë. · Kabllo e shtypur ndihmon në sqarimin dhe njohjen e kabllove të ndryshme. · Zirconia Ceramic Ferrule Optimum IL dhe RL. · Kablloja e fibrave të pandjeshme të përkuljes tregon një performancë të shkëlqyeshme në rezistencën. · Paketa e kartonit K = K siguron mbrojtje maksimale për artikujt tuaj. Specifikimi Lidhës SC në xhaketë SC OD 1.2 / 1.6 / 2.0 / 3.0 mm Modaliteti i Fibrës 50 / 125μm Xhaketë OM4 Ngjyra Aqua Lustrim UPC në UPC Xhaketë Materiali PVC (OFNR), OFNP, LSZH Futja ...
  • MPO To LC Duplex OM3 Duplex Patch Cord

    Kordoni i ndreqjes MPO në LC Duplex OM3 Duplex

    Kabllot MPO në LC Breakout janë zgjedhja juaj më e mirë për rrjetet me fibra me densitet të lartë. Designedshtë dizajnuar posaçërisht për aplikime të ethernetit të shpejtë, kanalit të fibrave, qendrës së të dhënave dhe gigabit ethernet. Ky kabëll me parzmore prej 12 fibrash përdoret për lidhjen e (6) SFP + në një panel përshtatës MPO dhe bagazh MPO. Specifikuesi Lidhës Një MPO Femër (pa pin) Lidhës B LC UPC Modeli i Fibrës Duplex OM3 50 / 125μm Gjatësia e Valës 850 / 1310nm 40 / 100G Eternet Distanca 100m në 850nm 10G Ethernet Dis ...
  • MTP OM4 Patch Cord

    Kabllo Patch MTP OM4

    Kablloja me fibër optike e pandjeshme e përkuljes multimode 50 / 125μm OM4 është më pak zbutje kur përkulet ose përdredhet krahasuar me kabllot tradicionale të fibrave optike dhe kjo do ta bëjë instalimin dhe mirëmbajtjen e kabllove me fibra optike më efikase. Ai gjithashtu mund të kursejë më shumë hapësirë ​​për kabllot tuaja me dendësi të lartë në qendrat e të dhënave, rrjetet e ndërmarrjeve, dhomën e telekomit, fermat e serverave, rrjetet e ruajtjes së reve dhe çdo vend ku nevojiten kabllot e patch-it të fibrave. Ky kabëll me fibra optike multimode 50/125 OM4 është ideal për bashkëpunim ...
12 Tjetra> >> Faqja 1/2